تبلیغات
بزرگترین وبلاگ تفریح و سرگرمی

بزرگترین وبلاگ تفریح و سرگرمی

RSS E-Mail
 stylesتبلیغات شما در
آخرین مطالب
منزلگاه بزرگترین سازمان متشکل از دانشمندان، مهندسان و تکنولوگها می‌باشد که وظیفه ساخت فضاپیماها و ابزار و تکنولوژی‌های جدید برای مطالعه بر روی زمین، خورشید، منظومه شمسی و کل جهان هستی را بعهده دارند. این مرکز همچنین منزلگاه برخی از شگفت ‌انگیز ترین عکس‌ها، تصاویر شبیه‌سازی شده و ویدئو های ناسا هم هست. در زیر می‌توانید مجموعه‌ای از ۱۵ عکس شگفت انگیز ناسا، تهیه شده در این مرکز را مشاهده کنید. امیدواریم از مشاهده این عکس‌های زیبا لذت ببرید.
۱. برافروختگی انفجاری عظیم خورشید
 برافروختگی‌های انفجاری، ابرهای خنک‌تری از پلاسما هستند که با استفاده از نیروی مغناطیسی بر فراز سطح بیرونی خورشید شناور می‌شوند. آنها به وضوح ناپایدارند و همانطور که در عکس هم مشاهده می‌شود بطور چشم‌نوازی شکل می‌گیرند. این برافروختگی توسط سفینه فضایی STEREO در تاریخ ۱۲ آوریل ۲۰۱۰ ثبت شده و با طولی معادل بیش از هشتصد هزار کیلومتر یکی از بزرگترین نمونه‌های ثبت شده در این مأموریت می‌باشد.
۲. سحابی خرچنگ
این یک عکس موزاییک است (به عکسی گفته می‌شود که متشکل از چندین عکس کوچک‌تر باشد) که تلسکوپ فضایی هابل از سحابی خرچنگ گرفته است. طبق اسناد بدست آمده از چینی‌ها، ژاپنی‌ها و اسنادی که بعدها از سرخپوستان آمریکا بدست آمد، حدود هزار سال پیش، در سال ۱۰۵۴ میلادی، یک [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] در کهکشان ما منفجر شده است. آنچه سحابی خرچنگ نامیده می‌شود و عکس آن را در بالا مشاهده می‌کنید بقایای این انفجار می‌باشد که گستره آن شش سال نوری بوده و با سرعتی در حدود ده هزار کیلومتر بر ثانیه در حال انبساط است. این عکس توسط ۲۴ دوربین مختلف، ‌و در فواصل بین اکتبر ۱۹۹۹ تا دسامبر ۲۰۰۰ گرفته شده است.
۳. زمین
این گوی آبی تماشایی، پر جزئیات‌ترین عکسی است که تا به امروز، با رنگهای طبیعی از زمین گرفته شده. در سال ۲۰۰۱، دانشمندان ‌پس از ماه‌ها بررسی و مشاهده، و کنار هم قرار دادن عکس‌هایی که هریک نمایان‌گر یک کیلومتر مربع از سطح زمین بوده، این عکس موزاییک را پدید آورده‌اند.
۴. توفان نابی
در تاریخ ۳ سپتامبر ۲۰۰۵، یازده خدمه که درحال سفر به سفینه فضایی بودند عکس فوق را از توفان نابی گرفتند. در عکس فوق، این توفان (که اسم صحیح‌تر آن توفند یا تندباد دریایی است)، درحال چرخش روی اقیانوس آرام و حرکت به سمت کره جنوبی و ژاپن است. توفان نابی در نهایت ۲۱ کشته، ۱۴۳ مجروح و بالغ بر ۵۳۵ میلیون دلار خسارت به بار آورد.
۵. آتش‌فشان مانام، پاپوآ گینه نو
مانام، جزیره‌ای به قطر ۱۰ کیلومتر، بخشی از کشور [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، واقع در قاره اقیانوسیه می‌باشد. این عکس که در تاریخ ۱۶ ژوئن ۲۰۱۰ توسط یکی از ماهواره‌های ناسا گرفته شده، دود باریکی را درحال خروج از کوه آتش‌فشان مانام نشان می‌دهد. مشخص نیست این ابر حاصل بخار آب خارج شده از دهانه آتش‌فشان بوده، یا نشان‌دهنده فعالیت‌های مستقل آتش‌فشانی می‌باشد.
۶. شکوفایی فیتوپلانکتون‌ها در دریای بارنتز
بارنتز دریایی کم عمق، میان سواحل روسیه شمالی، اسکاندیناوی و قطب شمال می‌باشد. در این عکس که به تاریخ ۳۱ آگوست ۲۰۱۰ گرفته شده و رنگ‌های موجود در آن طبیعی می‌باشند شکوفایی فیتوپلانکتون‌ها را در دریای بارنتز مشاهده می‌کنید، میلیون‌ها فیتوپلانکتون کوچک که زیر نور خورشید درحال رشد هستند. این شکوفایی در آگوست هر سال اتفاق می‌افتد. تفاوت رنگی که در این عکس مشاهده می‌شود به علت تفاوت گونه فیتوپلانکتون‌ها و تفاوت در تراکم جمعیتی آنهاست. رنگ آبی روشن احتمالا مربوط به Coccolithophore هاست، گونه‌ای از فیتوپلانکتون که با انعکاس نور، اقیانوس را به رنگ فیروزه‌ای مایل به شیری در می‌آورد. سایه‌های سبز رنگ احتمالا مربوط به Diatom ها، گونه‌ای دیگر از فیتوپلانکتون‌هاست.
۷. سحابی رتیل
ستاره‌ای با جرمی ۹۰ برابر خورشید، با آنچنان سرعتی در فضا درحال حرکت است که می‌تواند فاصله بین زمین تا خورشید را ۲ ساعته طی کند. اگرچه این سرعت یک رکورد نیست ولی برای ستاره‌ای بی‌خانمان منحصر به ‌فرد است. تنها راه ممکن برای بیرون راندن یک ستاره از خوشه‌ای که در آن متولد شده، ورود یک ستاره ولگرد به آن خوشه و برهم زدن تعادل است. ستاره رانده شده، یکی از ستاره‌های حاشیه‌ای سحابی رتیل است. شواهد یافته شده حاکی از آن است که سنگین‌ترن ستاره‌های دنیا در این سحابی ساکن‌اند، که آن را به آزمایشگاهی منحصر به فرد برای ستاره‌های سنگین بدل می‌کند. سحابی رتیل بیش از ۱۷۰ هزار سال نوری از زمین فاصله دارد.
۸. پک-من ستاره‌ای قمر زحل
حتما همه شما با بازی پک-من آشنا هستید. اگرنه می‌توانید به [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] بروید و آن را بازی کنید. نکته جالب اینکه وقتی ناسا نقشه گرمایی باکیفیت خود را از قمر یخی زحل، میماس، تهیه کرد، در نهایت شگفتی آنچه مشاهده شد، پک-منی درحال خوردن یک دات بود! عکس سمت چپ، تصویر میماس در حالت طبیعی، و عکس سمت راست، نقشه گرمایی جدیدتهیه شده از این قمر است.
۹. جزئیات شبه‌جزیره کمچاتکا
کامچاتکا، شبه‌جزیره‌ای با بیش از ۴۷۰ هزار کیلومتر مربع، واقع در روسیه است که مشرف به اقیانوس آرام می‌باشد. این یک عکس با رنگ‌های غیرطبیعی از کامچاتکاست که با استفاده از فناوری [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] در تاریخ ۱۰ مارس ۲۰۱۰ به ثبت رسیده است تا میزان تابش، ‌بازتابش و ارتفاع نقاط مختلف آن مشخص گردد.
۱۰. برخورد کوه‌ یخ با زبانه یخی مرتز، قطب جنوب
کوه یخی با ابعاد ۹۴ کیلومتر در ۳۹ کیلومتر، پس از چند سال سرگردانی اطرف زبانه یخی Mertz در قطب جنوب، در تاریخ ۱۲ یا ۱۳ فوریه ۲۰۱۰ با این زبانه برخورد کرده و بخشی از آن را از زبانه جدا می‌کند. عکس فوق را ناسا در لحظه این برخورد گرفته است. کوه یخ جدا شده با طول ۷۸ کیلومتر و عرض ۳۹ کیلومتر و وزنی معادل ۷۰۰-۸۰۰ میلیارد تن، ابعادی نزدیک به کوه یخ اولیه دارد. زبانه یخی، پیش از این از ورود یخ‌ها به بخشی از اقیانوس جلوگیری می‌کرد که محیط بسیار مناسبی برای تغذیه حیواناتی چون پنگوئن‌ها پدید می‌آورد. اما اکنون زبانه کوتاه‌تر باقی مانده، دیگر قادر نیست مکان مناسبی عاری از یخ ایجاد کند.
۱۱. کهکشان مارپیچی M66 
هابل نمایی تماشایی از M66 را ثبت کرده است. کهکشانی با ساختمانی منحصر به فرد. این کهکشان بازوی مارپیچی نامتقارنی دارد و به نظر می‌رسد هسته آن هم در جای خود قرار نگرفته است. این آناتومی منحصر به فرد، به نظر حاصل گرانش وارده از دو کهکشان مجاور M16 می‌باشد.
۱۲. گریت لیکز، بدون ابر
Great Lakes مجموعه‌ای است متشکل از ۵ دریاچه بزرگ در مرز آمریکا با کانادا، که حدود ۱۸ درصد آب شیرین زمین را در خود جا داده است و بعد از کوه‌های یخی قطب بزرگترین منبع آب شیرین جهان محسوب می‌شود. بیش از ده درصد جمعیت آمریکا و ۲۵ درصد جمعیت کانادا در اطراف این دریاچه‌ها ساکن هستند. عکس فوق که در اواخر آگوست ۲۰۱۰ گرفته شده، تصویر نادری از یک ظهر آفتابی گریت لیکز ارایه می‌دهد که در آن سراسر منطقه عاری از یک لکه ابر است. این تصویر ۲۸ آگوست، ساعت ۱:۳۰ بعد از ظهر گرفته شده است.
۱۳. برخورد دو کهکشان
تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید مربوط به کهکشان‌های شاخکی است که حدود ۶۲ میلیون سال نوری با زمین فاصله دارند. این اسم بخاطر بازوهای شاخک شکلی که در عکس‌های نمای دور از این کهکشان‌ها مشاهده می‌شود به آن‌ها نسبت داده شده است. این برخورد که بیش از ۱۰۰ میلیون سال پیش شروع شده و همچنان ادامه دارد، تا کنون موجب تشکیل میلیون‌ها ستاره شده است. عکسی فوق یک عکس کامپوزیت (فوتومونتاژ) است. در فوتومونتاژ دو یا چند تصویر را چنان روی هم قرار می‌دهند که گویی یک عکس عادی است که با یک دوربین گرفته شده است. رنگ آبی مشاهده شده در این عکس، مربوط به تصویربرداری با اشعه ایکس توسط تلسکوپ فضایی چاندرا در دسامبر ۹۹، رنگ‌های طلایی و قهوه‌ای مربوط به عکس‌هایی از تلسکوپ فضایی هابل در جولای ۲۰۰۴ و فوریه ۲۰۰۵، و رنگ قرمز مربوط به عکسی از تلسکوپ فضایی اسپیتزر در دسامبر ۲۰۰۳ می‌باشد.
۱۴. چراغ‌های روشن در شب زمین
این عکس چراغ‌های روشن سرتاسر سطح زمین را در شب نشان می‌دهد. نقاط روشن‌تر نشانه شهرنشین‌تر بودن منطقه می‌باشد درحالی‌که این لزوما به معنی پرجمعیت‌تر بودن آن منطقه نیست. برای مثال روشنایی اروپای غربی را با چین و هند مقایسه کنید. همانطور که مشاهده می‌شود بیشترین تجمع شهرها در امتداد شبکه‌های حمل و نقل و خطوط ساحلی می‌باشد. در آمریکا، شهرهای بزرگ که با نقاط پررنگ نمایان هستند در بین شبکه‌ای از اتوبان‌های فراوان بین شهری احاطه شده‌اند. در روسیه، راه‌آهن سراسری سیبری ، بصورت نوار نورانی باریکی که از مسکو تا قلب آسیا کشیده شده، مشخص است. حتی با گذشت صد سال از اختراع نور الکتریکی، بعضی از مناطق پر جمعیت جهان همچنان بدون این نور زندگی می‌کنند. قطب جنوب در تاریکی مطلق است. بیشتر مناطق جنگل‌های داخلی آفریقا و ‌آمریکای جنوبی تقریبا بی‌نور است ولی بتدریج درحال نورانی‌تر شدن هستند. بیابان‌های آفریقا، مناطق عربی، استرالیا و آمریکا (بجز مناطق ساحلی) روشنایی اندکی دارند. همچنین جنگل‌های شمالی کانادا و روسیه و رشته‌کوه عظیم هیمالیا.
۱۵. سیاره پر از آب زمین
وقتی از فضا به زمین نگاه می‌کنید، چیزی که بیش از همه توجه شما را جلب می‌کند آب است. آب در شکل مایع و جامد، ۷۵ درصد از سطح زمین را پوشانده است. آسمان را با ابر پوشانده است. روی زمین، آب تقریبا همه‌جا هست، از پوسته‌های خشک زمین گرفته تا درون سلول‌های ما. حجم کل آب‌های زمین چیزی در حدود ۱.۳۹ میلیارد کیلومتر مربع است، که حدود ۹۶.۵ درصد آن در آبهای آزاد و اقیانوس‌ها انباشته شده. ۱.۷ درصد آن در کوه‌های یخی قطب شمال و جنوب، و ۱.۷ درصد مابقی آن بصورت آب‌های زیر زمینی، رودخانه، دریاچه، بخار و آب جذب شده در سطح خاک موجود است. جالب اینکه بخار آب موجود در اتمسفر با وجود تاثیر شگرفی که در ادامه حیات بر زمین ایفا می‌کند، تنها یک هزارم درصد از حجم آب موجود در زمین را تشکیل می‌دهد


دوستان عزیز از نظر شما در وبلاگ چه تصاویری بیشتر بگذاریم؟


تبلیغات
دوستان

دوستان عزیز به وبلاگ ما خوش امدید شما می توانید انواع تصاویر را تماشاکنید و اگر به کدام مشکلی مواجه شدید در قسمت نظرات بنویسید تشکر.

sohaibhaqiqi@yahoo.com
ایجاد کننده وبلاگ : sohaib haqiqi

آمار بازدید:
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
بروزرسانی :

.

» رنک فوری-سیستم افزایش بازدید رایگان
» عکس کتک زدن سرباز اسرائیلی توسط زن فلسطینی
» جمع اوری دختران بد حجاب تهرانی + عكس
» عکس های دبی (اختصاصی سایت خرسند)
» بزرگترین قاتل قرن 21 +عکس
» گوگوش برای هفتمین بار عروس میشود+عكس
» هواپیماهای کشندهء جزیرهء ماهو +عکس
» مه لقا جابری زیباترین زن ایرانی
» ازدواج یک زن آمریکایی با سگش / عکس
» عکس جدید از نانسی عجرم ، همسر و دختـــــرش
» ازدواج "برد پیت" و "آنجلینا جولی" پس از 7 ســــــــــــال!!!
» عجایبی که فقط در ایران می توان دید /
» جاده چالوس چهارمین جاده زیبای جهان شناخته شد! +عکس
» ۱۵ عکس شگفت انگیز ناسا
» چراغانی زیبای آبشار نیاگارا (حتما ببینید)
» خواهشا فكر بد نكنین +18
» لیلا حاتمی در اختتامیه کن 2012 اینگونه لباس میپوشد
» خوش به حال کچل ها!! / طنز
» دختر ۱۸ ساله +عکس کلاهبرداری از دارندگان سیم‌کارت‌های اعتباری به بهانه افزایش مقدار شارژ
» سختیهای تغییر جنسیت از زبان یک دختر ۱۸ ساله +عکس
» چگونه باید به یک زن اظهار علاقه کرد؟
» علی دایی وقتی سرباز بود
» مدرسه عشق
» یادداشت های یک دختر ترشیده
» جدیدترین سوژه های داغ وطنی
» یک غزل در وصف گرانی مرغ
» جملات طنز
» آرزوهایی که به آنها نرسیده ایم!!
» 5 راز ناشناخته قطب شمال
» 3 کار غلط که به موها آسیب می زند
» نحوه استفاده از ماشین حساب مخفی گوگل
» عجیب ترین زوج های دنیا + عکس
» پاسخ علمی به درخواست ازدواج
» تتوهای عاشقانه و جالب زوج ها 9 هکر معروف دنیا
» نظرات دختران دانشجو در مورد جناب سوسک!!
» دردهای اساسی ما ایرانیان از زبان صادق هدایت
» چرا سفر به استانبول لذت بخش است؟
» عاقبت در افتادن با جوجه تیغی! +عکس
» عکس های کسی که هرگز از یاد ایرانیان نمیرود
» سوژه های خیلی خیلی خنده دار از کشورمون
» تصاویر خنده دار ورزشی
» وای بیاین تو از خنده میمیرین
» دختری فَشِن در کنار کلاه قرمزی!!!
» انتهای دیوار چین کجاست؟
» القاب كشورهای جهان
» استخر شنای مخفی
» ویلایی رویایی و بی نظیر در بورلی هیلز ...
» دخترا با دیدن این عکس میگن الهی عزیزززززززم
» بزرگترین مار جهان
» دست به جیب ترین گردشگران دنیا را بشناسید
» زیبا و رویایی ترین ساحل آسیا کجاست؟+تصاویر
» مرموزترین جنگل های جهان + عکس
» پنج قانون احمقانه در دنیا
» حیواناتی که تنها مادرشان ظاهر آنها را دوست دارد
» فرق پسرا و دخترا در کنکور
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
لینک باکس هوشمند پردیس
نسیم باکس
لینک باکس هوشمند ام دی پارس
سیستم افزایش آمار هوشمند مجیک
سیستم افزایش آمار هوشمند تک باکس
افزایش آمار بازدید